Warszawa ul. Gładka 31
tel. 721-722-732

O tym, że wysiłek wkładany w naukę procentuje, przekonujemy się każdego dnia. Wychodzimy z założenia, że w naszej pracy nie powinna się liczyć wyłącznie walka o bardzo dobre oceny w dzienniku. Poprzez umiejętnie dobrane metody dydaktyczne i przyjazne podejście staramy się zapewnić dzieciom harmonijny rozwój. Dbamy o to, by chłonęły wiedzę i chciały ją poszerzać, jednocześnie pomagamy im porzucać niepewność i pielęgnować ducha zdrowej rywalizacji. Dzięki temu nasi uczniowie mogą bez kompleksów podejmować wyzwania, dzięki którym wykorzystują umiejętności i zdobywają nowe doświadczenia.

Szczególnie cieszy nas szeroki zakres zainteresowań wszystkich podopiecznych szkół TE Vizja. Dobór konkursów i olimpiad, w których dzieci biorą udział, to dowód na skuteczność naszego programu kształcenia. W przypadku szkoły w Wawrze aż 9 uczniów uzyskało bardzo dobre wyniki konkursowe. W tej grupie znaleźli się Julian Czyżewski i Iga Janczewska, którzy osiągnęli ten sam świetny rezultat – 93,33%. Zdolnościami językowymi wykazał się również Jakub Szepczyński – Kuba może się poszczycić tytułem finalisty w kuratoryjnym konkursie języka angielskiego Mazowieckie Talenty. W ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master najlepiej wypadła Iga Janczewska, która zdobyła aż 98 punktów na 100 możliwych.

W gronie TE Vizja swoje miejsce znalazło także wielu zdolnych matematyków. Jednym z nich jest Bruno Miszkiewicz, który próbował swoich sił w Maksie Matematycznym i matematycznej edycji Alfika. Bruno otrzymał dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku na poziomie 89,17%. W Alfiku udział wzięli także uczniowie z Wawra. Dwóch najlepszych reprezentantów szkoły, Dawid Durda i Mateusz Kociszewski, mogło się pochwalić takim samym rezultatem, czyli 83,83%.

Sukcesów jest jednak więcej. Dzięki nim wierzymy, że otwartość i wspieranie najróżniejszych uzdolnień to droga, którą chcemy iść. Gratulujemy Dagnie Szwabie i Aleksandrze Katyńskiej ze szkoły TE Vizja na gdańskiej Morenie, które w ramach programu „Zdolni z Pomorza” i uczniowskiej konferencji naukowej „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy”wygłosiły referaty przed słuchaczami zgromadzonymi w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. Dodatkowo trójka uczniów, czyli Aleksandra Katyńska, Mikołaj Kalejta i Mateusz Tkaczewski, została objęta programem dla wybitnie uzdolnionej młodzieży, zapewniając sobie tym samym opiekę mentorów i możliwość wzięcia udziału w obozach naukowych. W sferze nauk przyrodniczych zabłysnęła Nina Miszkiewicz, reprezentantka Ochoty biorąca udział w ogólnopolskim konkursie Multitest i olimpiadzie Olimpus. Nie można również pominąć wysokiego 5. miejsca Malwiny Rozum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej i zajęcia tego samego miejsca przez Annę Szeską w konkursie lingwistyki matematycznej Wieża Babel.

Sportowych emocji dostarczyli nam do tej pory Tadeusz Gietka (II miejsca w pływaniu na dystansie 50 m w X edycji Grand Prix o Puchar Sprintu Victorii Józefów) i gdańscy zawodnicy – Dominik Rainko (m.in. I miejsce w Turnieju Judo Dzieci „Gryfek” w Słupsku i III miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach w Judo) oraz Jan Gibas (I miejsce, międzyszkolna liga judo). Regularnie sukcesy w tej dyscyplinie odnosi również uczennica szkoły w Wawrze – Julia Szymaniak. Artystyczną wisienką na torcie sukcesów TE Vizja stał się występ Zuzi Jabłońskiej w The Voice Kids i miejsce w finałowej trójce. Grand Prix Festiwalu "Talent z Wawra" otrzymała Maria Nowak uczennica szkoły podstawowej TE Vizja na warszawskim Wawrze. Marysia została nagrodzona za wykonanie piosenki "Non je ne regrette rien" z repertuaru Edith Piaf, szkolny zespół wokalny również otrzymał wyróżnienie.

Konkursów, występów i osiągnięć jest jeszcze całkiem sporo. Nie sposób wymienić wszystkie, ale z każdego jesteśmy dumni. Nawet najmniejszy przejaw uczniowskiej aktywności jest dla nas sukcesem – oznacza bowiem, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się na reprezentowanie swoich szkół, serdecznie gratulujemy. Rodziców dzieci, które cały czas się wahają, prosimy o doping i nieustające wsparcie.